2019 BEULAH BEACH 5K RUN / WALK
5K RUN
Overall Finish List
July 06, 2019
DMC TIMIING LLC
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Vince Molosky Issaquah WA 78 40 M 1 Top Fin 17:51.0 5:45/M
2 Michael Kuban 85 17 M 1/5 15-19 18:05.8 5:50/M
3 Paul Boersma North Royalton OH 3 16 M 2/5 15-19 19:04.8 6:09/M
4 Braeden Geist New London OH 18 15 M 3/5 15-19 19:28.9 6:17/M
5 Geoff Geist New London OH 16 40 M 1/4 40-44 20:13.7 6:31/M
6 Ethan Dueck Vermilion OH 68 18 M 4/5 15-19 20:20.5 6:34/M
7 Kyle Christian 6 14 M 1/1 10-14 20:45.3 6:42/M
8 Ben Hobrath 31 21 M 1/5 20-24 21:12.0 6:50/M
9 Alan Jaques 32 44 M 2/4 40-44 23:38.2 7:37/M
10 Zane Jaques 33 9 M 1/2 1- 9 23:40.5 7:38/M
11 Lauren Niswander 47 28 F 1 Top Fin 24:26.2 7:53/M
12 Julia Krause 36 21 F 1/4 20-24 24:27.1 7:53/M
13 Bianca Henline 28 17 F 1/9 15-19 25:15.0 8:09/M
14 Daniel Zito 77 24 M 2/5 20-24 25:51.6 8:20/M
15 Joey Gentile Columbia Station O 74 16 M 5/5 15-19 25:52.4 8:21/M
16 Andi Crawford Fairview Park OH 8 15 F 2/9 15-19 26:15.9 8:28/M
17 John Moor Fremont OH 46 64 M 1/1 60-64 26:21.9 8:30/M
18 Mark Dennison 10 30 M 1/5 30-34 26:39.5 8:36/M
19 Rachel Carey 5 18 F 3/9 15-19 26:51.9 8:40/M
20 Joel Meyer 71 34 M 2/5 30-34 26:59.3 8:42/M
21 Karyn Gentile Columbia Station O 73 50 F 1/4 50-54 27:13.6 8:47/M
22 Erin Meck Avon Lake OH 43 40 F 1/2 40-44 27:15.0 8:47/M
23 Karly Schoch Vermilion OHIO 52 25 F 1/4 25-29 27:16.9 8:48/M
24 Brynne McAllister 40 13 F 1/3 10-14 27:18.2 8:48/M
25 Ryan McAllister 41 43 M 3/4 40-44 27:24.6 8:50/M
26 Kevin Seager Norwalk OH 53 53 M 1/2 50-54 27:27.1 8:51/M
27 Scott Hakaim 26 42 M 4/4 40-44 27:46.4 8:57/M
28 Kurt Joviak 34 53 M 2/2 50-54 27:52.3 8:59/M
29 Melody Seager Norwalk OH 54 14 F 2/3 10-14 27:59.4 9:02/M
30 Kenneth Gregg 23 21 M 3/5 20-24 28:40.3 9:15/M
31 Josey Dueck Vermilion OH 67 18 F 4/9 15-19 28:54.3 9:19/M
32 Michael North Waterville OHIO 72 20 M 4/5 20-24 28:58.1 9:21/M
33 Joyce Stout Strongsville OH 61 56 F 1/2 55-59 29:08.6 9:24/M
34 Jeff Armstrong 2 49 M 1/1 45-49 29:24.6 9:29/M
35 Jeff Dies 11 59 M 1/3 55-59 29:42.8 9:35/M
36 Amanda Schoch Sparrowbush NY 51 23 F 2/4 20-24 29:44.1 9:35/M
37 Bryan Pannenberg Toledo OHIO 48 56 M 2/3 55-59 30:08.6 9:43/M
38 Carol Gregoire 24 18 F 5/9 15-19 30:09.4 9:44/M
39 Michele Snyder Wakeman OH 84 29 F 2/4 25-29 30:49.1 9:56/M
40 Dennis Sobieski 57 22 M 5/5 20-24 32:19.0 10:25/M
41 Calvin Stout Strongsville OH 60 66 M 1/6 65-69 32:36.2 10:31/M
42 Jeff Wentz Vermilion OH 65 67 M 2/6 65-69 35:19.7 11:24/M
43 Robert May Bay Village 39 68 M 3/6 65-69 35:37.7 11:29/M
44 Rebecca Sobieski 56 50 F 2/4 50-54 35:41.6 11:31/M
45 Hannah Brown 4 22 F 3/4 20-24 35:53.7 11:35/M
46 Brigette Henline 27 45 F 1/2 45-49 35:55.9 11:35/M
47 Mackenzie Roberts Avon Lake OH 49 16 F 6/9 15-19 36:22.4 11:44/M
48 Julie Crawford Fairview Park OH 7 42 F 2/2 40-44 36:28.0 11:46/M
49 Ryan Quinones Garwood NJ 81 30 M 3/5 30-34 36:35.3 11:48/M
50 ANNELIESE FERG 15 25 F 3/4 25-29 36:59.8 11:56/M
51 Tonya Falkenberg 14 32 F 1/1 30-34 37:04.7 11:57/M
52 Trudy Anderson Norwalk OH 1 55 F 2/2 55-59 38:02.7 12:16/M
53 Samantha Robinson 50 18 F 7/9 15-19 38:04.0 12:17/M
54 Andrew Gregg Columbus OH 75 27 M 1/1 25-29 38:38.3 12:28/M
55 Carson Docherty 12 18 F 8/9 15-19 40:29.9 13:04/M
56 Amanda Smith Milan OH 55 29 F 4/4 25-29 40:36.0 13:06/M
57 Tammy Giacobbe 21 47 F 2/2 45-49 40:44.6 13:08/M
58 Lynoda Howell 69 51 F 3/4 50-54 41:35.9 13:25/M
59 Joseph Warth 70 31 M 4/5 30-34 41:37.2 13:25/M
60 NO NAME BANDIT 9999 0 M 1/1 0- 0 41:40.1 13:26/M
61 Kamryn McKelvey 42 24 F 4/4 20-24 41:56.6 13:32/M
62 Abigail Meck 44 10 F 3/3 10-14 41:57.6 13:32/M
63 Joe Zellers Vermilion OH 66 67 M 4/6 65-69 42:21.1 13:40/M
64 Marta Hobrath 30 50 F 4/4 50-54 42:41.2 13:46/M
65 Bob Hershey Columbia Sta OH 29 59 M 3/3 55-59 42:48.0 13:48/M
66 Shana Wells Amherst OH 64 15 F 9/9 15-19 44:37.4 14:24/M
67 Sharon Travis 63 65 F 1/3 65-69 44:39.9 14:24/M
68 Jonathon Gonzales Medina OH 22 30 M 5/5 30-34 47:22.4 15:17/M
69 George Spencer Williamsport PA 59 65 M 5/6 65-69 47:31.2 15:20/M
70 Laura Spencer Williamsport PA 58 64 F 1/1 60-64 50:05.6 16:09/M
71 Paquita Quinones 80 65 F 2/3 65-69 52:22.5 16:54/M
72 Manuel Quinones Spain 79 67 M 6/6 65-69 52:24.0 16:54/M
73 Isaiah Meck Avon Lake 45 7 M 2/2 1- 9 1:03:00.1 20:19/M
74 Judith Suhadolnik 62 65 F 3/3 65-69 1:03:01.2 20:20/M